neděle 22. července 2018

Sněžka

Na jaře se mi podařilo přesvědčit několik mých studentů, aby na víkend opustili svůj pohodový, městský svět a vyrazili do hor. Někteří jeli nadšeně, některé jsme museli trochu přemlouvat, ale nakonec se našla skupinka osmi odvážlivců, kteří měli chuť chodit a potit se na výšlapech.

Na tři noci jsme se ubytovali v Peci pod Sněžkou v Boudě Máma. Servis zde na jedničku s hvězdičkou - čisté, vkusně zařízené pokoje, výborné jídlo (snídaně i večeře formou bufetu), bazén a sauna v hotelu a venku tenisové kurty, dětské hřiště. A navíc milý, vstřícný, ochotný personál.Dva dny jsme podnikali túry - pokaždé (jak jinak než) přes Sněžku. První den pěšky po modré přes Obří důl (nahoře samozřejmě narváno, byli jsme dokonce svědky závodu horských nosičů "Sněžka Sherpa Cup" - muži 40, dokonce i 60 kg na zádech, ženy 20 kg) a dále po po červené Cestou česko-polského přátelství přes Jelenku (oběd) až do Horní Malé Úpy a pak krásným údolím (to už většina dosti brblala) až do Dolní Malé Úpy, kde jsme u Spáleného Mlýna nasedli na autobus zpět do Pece. Výlet na celý den, v nohách cca 20 km (možná víc) a pocit přímo fantastický (po večeři a bazéně se dostavil i u studentů - prý "všechno v pohodě"). Já mám na těch kopcích vysloveně třesavku - jako bych upadala někam mimo prostor a čas :)

Moji studenti sedí mimo fotku - tito senioři nejsou má skupina :)

Druhý den už jsme na Sněžku vyjeli lanovkou (brzy dopoledne tu skoro nikdo nebyl, takhle prázdnou Sněžku jsem ještě nezažila) a pokračovali opačnou stranou - přes Úpské rašeliniště na Luční boudu, pak na Výrovku a zpět do Pece. Byl to o poznání kratší úsek, ale tohle je moje zamilovaná cesta Krkonošemi.

Holky z radosti, že nemusely na vrchol pěšky, metaly kotrmelce :) A já už se nemůžu dočkat, až do Krkonoš zase vyrazíme, tentokrát s našimi dětmi.
2 komentáře:

  1. Krkonoše jsou nádherné,my jsme tam s našima klukama jezdili dost let.Na Sněžce jsme byli mockrát a cesta zpět ze Sněžky,přes rašeliniště k Luční boudě,na Výrovku a dolů do Pece byla také velmi oblíbená.Tak mnoho takových krásných zážitků.Marťa.

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Děkuju! Na horách je tolik cest, že nikdy nevíme, kterou se vydat dřív...

      Vymazat

Velmi ráda si přečtu vaše komentáře. Děkuji :)