neděle 13. května 2018

Svět knihy

Splnila jsem si sen. V pátek jsme pobyli pár hodin na Světu knihy - na 24. mezinárodním knižním veletrhu a literárním festivalu. Bohužel jen pár odpoledních hodin... Foťák jsem vytáhla zřídka, nebyl čas...


Pro děti byly čtyři hodiny akorát - hned na začátku se nadšeně vrhly do stánku Albatrosu.

Prohlížely a vybraly si knížky, vyrobily si v dílničce záložku do knížky, v další dílničce si zkusily nakreslit svůj vlastní komiks, pochutnaly si na výborné zmrzlině, zahrály si s tatínkem deskové hry -  obecně dojmů všeho druhu bylo mnoho a mnoho.


Bezpochyby velkým zážitkem bylo setkání s Pavlem Čechem, autorem naše oblíbeného pavoučka Čendy, který jim do knížky napsal a nareslil věnování. Takhle tedy vypadá "živý" spisovatel :)


Já bych tam klidně strávila všechny výstavní dny, každý den jiná beseda, jiná autogramiáda, jiné setkání... I tak jsme toho zažili mnoho - stohy a stohy knih, různá nakladatelství, příjemné (když vám představují své knihy a těší je, že se vyznáte) a přínosné rozhovory s vystavovateli (když někdo vidí, že máte opravdový zájem a věnuje vám zdarma podpultovou knížku) i náhodná milá setkání (když potkáte milou kamarádku, se kterou se naživo vidíte jen jedenkrát ročně, viď, Alinko;). Bylo to úchvatné, ta atmosféra se mi tak vsákla pod kůži, že celý víkend nemyslím na nic jiného.


Beseda s tvůrci knihy Čechoslováci v gulagu. Viděla jsem jeden díl z třídílného dokumentu České televize, takže by mě to velmi zajímalo. Tak aspoň chvilku jsem poslouchala.


Autogramiáda pana Pavla Kohouta (kdo je ta dáma, nevím). Škoda, že jsem nebyla připravená, bývala byla bych si přivezla svou Katyni. 


Nakoupili jsme hodně, utratili předem stanovený limit, protože odolat nešlo... navíc, každý vystavovatel nabízel akční ceny. A za rok jedu znovu! Tentokrát minimálně na celou sobotu!
Nejraději bych si vzala týden dovolenou a zavřela se někam jen s knížkami :)Žádné komentáře:

Okomentovat

Velmi ráda si přečtu vaše komentáře. Děkuji :)