neděle 1. dubna 2018

Obrázky z Velikonoc

Tak kašel dohnal už i děti. Sakra práce, mě už ty nemoci nebaví! Dneska jsme byli spolu doma jako lazaři, nevystrčili jsme ven ani špičku nosu. A ačkoli svítilo sluníčko, teploměr ukazoval jen 4 stupně. Jen jsme pokukovali z okna, jak venku naši prořezali stromy a pokáceli starou ztrouchnivělou hrušku, která už začínala být nebezpečná (na poslední chvíli, už včera byl poslední možný den ke kácení). Bylo mi jí trochu líto, obě děti pod ní prospaly v kočárku horké letní dny, stín dělala obstojný. Ale já jsem na stromy citlivka, nerada je vidím padat k zemi, S dětmi jsme Velikonoce strávili, kvůli všem těm bacilům, dosti v kuchyni...

Na Zelený čtvrtek jsem vařila špenátovou polévku s vajíčkem. Děti se oblizovaly a babička B. mě ocenila, jak pěkně dodržuju tradice. Šplhla jsem si :)


Na Velký pátek jsem nevařila. Ani by se to nemělo, ale my na hlad i dodržení tradice vyzráli po svém - na výletě jsme dali si oběd v restauraci. Samozřejmě bezmasý, vždyť Velký pátek je největším půstem. Mimochodem rodinnou restaruraci "Hostinec U Skanzenu" v Přerově nad Labem doporučujeme. Jídlo bylo výborné, obsluha rychlá a pozorná, ceny přijatelné.

Na Bílou sobotu byla velikonoční hlavička. Náš nový zvyk (od loňska). Opět se povedla - dle receptu od Kluků v akci.A na nedělní Boží hod jsme byli na oběd pozváni k mamince (krůtí rolády mňam) a pak už jsme jen pekli a chystali s dětmi. Beránka (bez receptu, od oka) a banánové muffiny , které děti milují.Vajíčka máme přírodní, ale protože se ještě jedna várka louhuje, zkušenosti sdělím zítra.


Pěkné Velikonoční pondělí a užijte si pomlázku!Žádné komentáře:

Okomentovat

Velmi ráda si přečtu vaše komentáře. Děkuji :)