pondělí 9. dubna 2018

Kokořínsko

"Pojeďme na výlet!"
- v sobotu
- s našimi kamarády
- do lesa, do skal
- na Kokořínsko

Zaparkovali jsme u silnice ze Mšena do vesničky Ráj. A nejprve jsme prolezli skalním bludištěm - není velké, ale je krásné. Kéž by se ta voňavá pučící jarní příroda dostala prostřednictvím fotek až k vám. Snad bude cítit to sluníčko, teplo a tolik voňavého kyslíku! Snad i nám ty fotky připomenou tu předjarní svěžest.Pak jsme se vypravili na 6,5kilometrový okruh po modré turistické, tzv. "Droužkovské cestě" kolem skalních útvarů "Obří hlava a Žába" a skrz tzv. "Průsečnou sklálu" směrem na "Pokličky".
Z téhle skalní prolézačky jsme nemohli děti vůbec dostat - hned se tu zabydlely. 


 U "Pokliček" jsem byla poprvé, ale podle počtu turistů je to místo asi oblíbené. Takovéhle skalní útvary a malebná zákoutí já můžu a i naše děti byly nadšené.

 Dole pod Pokličkami jsme se napojili na červenou "Máchovu cestu", která vede podél pohádkových mokřad. Tady někde musí snad bydlet Bába z mokřin...


Ve Vojtěchovu, u Boudeckého mlýna jsme odpočili na zelenou a voňavou Boudeckou roklí došli zpět k "Žábě", to už jsme nožky mírně cítili, ale žádné z pěti dětí ani nekňurklo, nefňuklo. 
Vylítaní, vyřádění, unavení a nabití krásným dnem míříme domů.


Okruh je vhodný i pro kočárky (vyzkoušeno), jen ze schodů z Pokliček je třeba snášet, jinak se dá pohodlně zvládnout celá stezka. Trasu zvládnou děti bez problémů, vždyť je tu tolik lákavých přírodních atrakcí a schovávaček. 
Krásný den v krásné přírodě a v milé společnosti, děkujeme, Z. :)Žádné komentáře:

Okomentovat

Velmi ráda si přečtu vaše komentáře. Děkuji :)