sobota 31. března 2018

Přerov nad Labem

Letos jsme se na Velký pátek drželi pěkně pospolu - po těch náročných dnech jsme chtěli strávit svátek s oběma rodiči, s mými i manželovými, kteří k nám přijeli na návštěvu. Takže letos žádný výlet do skal, žádné hledání pokladu, ale pěkně spolu jako rodina. Ať si děti své babičky a dědečky co nejvíce užijí.
Ačkoli jsem prokašlala noc (nemoc si vyskočila tentokrát na mě - na mě, která se celou zimu držela) a ráno byla jako moucha, jela jsem s nimi na výlet.

Jedeme znovu do skanzenu v Přerově nad Labem. Tentokrát na velikonoční výstavu.


Tahle fotka se mi čirou náhodou povedla úplně bez lidí, ale jinak tu bylo docela narváno. Hlavně pak prodejní výstava s dílničkami pro děti - naše děti si jen nazdobily perníček, bylo ale možné namalovat si vajíčko nejrůznějšími technikami nebo vyrobit si ovečku z plsti. To bych tam ale musela být s nimi sama, tedy hlavně s Nelinkou, dědečkové (a ani Fíla) totiž tolik trpělivosti neměli :).Pokud vás baví nakukovat do příbytků lidí (tak jako mě), pozorovat jak žijí, jak tráví předvelikonoční čas i období jarních svátků, pak budete spokojeni. Fantazii se meze nekladou, takže voskové figuríny mohou ožít a pozvat vás dál...Skanzen v Přerově vřele doporučujeme. Děti se toho spoustu nového dozví, prohlédnou si mnoho krásných starých věcí, všichni si uvědomíme, jak málo stačilo k žití a že ten život nebyl asi nijak jednoduchý. O to zábavnější se ho lidé snažili udělat.
Přeju vám pěkný Boží hod velikonoční!

Žádné komentáře:

Okomentovat

Velmi ráda si přečtu vaše komentáře. Děkuji :)