středa 7. března 2018

Milion chvilek

Včera byly zveřejněny výsledky průzkumu - jak by lidé volili v měsíci únoru. Nejsilnější stranou by bylo opět ANO, tentokrát dokonce s 32 %, následovali Piráti, třetí SPD s 11 %. 

Jímá mě děs a hrůza. Jsem rozhořčená, rozzlobená, smutná, zklamaná. Bojím se toho, co bude. 
Po té, co se v pondělí tisícům lidí v mnoha městech podařilo dosáhnout toho, že populistický Babiš se zalekl davů a přikázal členům ANO, aby odvolalo Ondráčka z čela komise pro GIBS, zažehla se ve mně jiskřička naděje... Ale přesto myslím, že se řítíme do propasti...


https://www.info.cz/cesko/protest-proti-komunistovi-ondrackovi-podivejte-se-jak-se-demonstrovalo-na-vaclavaku-25337.html

Jsem v podstatě empatický člověk, snažím se lidi pochopit, porozumět jejich myšlení a konání, ale takové výsledky průzkumů nedávám. 

Nechápu, jak se může třetina voličů rozhodnout pro člověka, který 
- je trestně stíhaný, protože vyvedl, ukradl, převedl evropské peníze. U nás není krádež evropských peněz trestné? Když to dělají všichni, premiérovi to odpustíme? Věřímu mu, že to je prostě jen "kampaň"?

- byl prokazatelně agentem STB? Koho všeho bude vlastně ještě žalovat? Bude se soudit až do smrti, jak po vynesení posledního rozsudku prohásil?
- je vlastníkem rozšířeného deníku, takže pravdu si může přizpůsobovat dle sebe (MF Dnes jsme už vloni na jaře odhlásili a od té doby jsem si nekoupila jediný výtisk - nepodpořím toto médium už ani jedním halířem.), takže na titulní straně úterní MF Dnes je článek o nepoužitelných autolékárničkách, ačkoli večer předtím zaplavily česká města tisíce demonstrujících občanů a o nich ani čárka? - je premiérem v demisi, ale přesto odvolává vysoké funkcionáře z důležitých institucí (Homolka, Česká pošta...)?
- činí nátlaky a vyhrožuje - viz nátlak na ředitele GIBSu?
- potřebuje komunisty a šílenou SPD pro podporu své vlády?

- a navíc ve svých firmách zaměstnává "levné" pracovníky ze zahraničí (z Rumunska, Ukrajiny), kteří zastoupili české lidi, kteří nebyli ochotní pracovat za 80 Kč na hodinu (to je běžná praxe ve Vodňanských drůbežárnách)?
- ničí drobné české zemědělce, podnikatele, kteří mu jen vkročí do cesty? 
- ruinuje českou krajinu? 

- a co mi dále vadí, byť to může vypadat jako malichernost, neumí česky (slyšeli jste od Babiše alespoň jednu českou spisovnou větu? - já tedy ne) a používá jen manipulativní rétoriku (na slovo kampaň už jsem alergická).


Prosím vás, kam jsme to dali rozum? 

Výsledky voleb asi bohužel nezvrátíme, provděpodobně to bude k ničemu, ale i tak je nutné projevit svůj názor - přece nebudeme znovu čekat další čtyři roky... Proto jsem podepsala petici Milion chvilek pro demokracii. Pokud také pokládáte za nepřijatelné, aby naším premiérem byl trestně stíhaný člověk, vedený jako agent STB, prosím podepište tuto elektronickou petici. 

Nebo se necháme jen tak vysmát? 

https://www.lidovky.cz

Žádné komentáře:

Okomentovat

Velmi ráda si přečtu vaše komentáře. Děkuji :)

Podporujeme regionální výrobce

Takhle to vypadá po sobotním dopoledním nákupu: místní farmářské trhy (mléko, zákys, uzenky), nedaleká pekárna (pečou z mouky umleté ve svém...