pátek 9. února 2018

Když rok nezačne dobře...

... je třeba se z toho rychle oklepat, napřímit se a pokračovat.V lednu toho bylo totiž nějak příliš. Přiliš negativních věcí na jednu, byť rozvětvenou, rodinu. Sedlo si to na nás jako tlustá deka. Jako by nestačilo jedno, musí se toho nahromadit tolik najednou.
- úmrtí
- vážná nemoc
- náročná operace
- nemocné dítě
- a moje vážná dopravní nehoda

A k tomu starosti v práci - končíčí pololetí, tisíce dotazů od studentů a rodičů, a navíc úrazy dětí mých kolegyň, takže paragrafy... suplování...  

A navíc výsledek prezidentské volby, který mě srazil totálně...

Špatně se mi to všechno zpracovávalo, těžko jsem spala, nechtělo se mi mezi lidi. Poprvé jsem si vzala prášky na spaní. 
Děkuju všem svým blízkým, kteří mě podrželi. Člověk musí být oklopen dobrými lidmi, aby vše ustál, někdy na vše prostě sám nestačí.
Můj manžel je prostě držák a stabilita ve všech náročných situacích, vím, že je tu pro mě a spoustu mých starostí převezme na svá bedra. Moji rodiče prostě vždy otevřou náruč a pofoukají bolístky a já vím, že můžu kdykoli přijít, že u nich najdu podporu i útěchu, u taťky navíc racionální přístup a zhodnocení situace. 
A moje milé kamarádky, které mě vyslechly, nechaly vypovídat, vyjádřily účast, pochopily, že sdílená starost je poloviční starost. Moc ti, Hani, Pavli, Andrejko i Evi, děkuju. Věřím, že se poznáte ;) 
Ještě jednou moc děkuju a děkuju, že vás mám.

Naštěstí už je leden pryč... Doufám, že s novým pololetím pro nás začne i příznivější období.

3 komentáře:

Velmi ráda si přečtu vaše komentáře. Děkuji :)