sobota 10. února 2018

Do hor

Na část jarních prázdnin jsme zase vyjeli do hor. Byly plánované, ale přišly v nejlepší možnou chvíli. 
Odpočinek, minimum starostí, blízkost rodiny, báječné přátele, spoustu legrace, sněhu, lyžování, dobrého jídla, vína, čtení a karetních her jsme potřebovali jako sůl. Tak letos po třech letech změna jen v místě - tentokrát jsme zamířili do Krkonoš, na Benecko, do hotelu, ve kterém jsme strávili tak pěknou letní dovolenou.
Benecko je příjemný rodinný areál i v zimě. Sjezdovky tu jsou nejrůznější - pro malé začínající lyžaře i pro milovníky těch černých. My většinou jezdili na sedačkové lanovce, pod níž vedla červená a kousek opodál byla k dispozici i černá (tam to bavilo hlavně Fílu). 
Nelinka s námi v pohodě sjede celou červenou, ničeho se nebojí, vymete každou zajížďku do lesíka, jen aby vyzkoušela nový "hup", sjede si každý skokánek. Když spadne, moc to neřeší, prostě se zvedne a jede dál. Po sjezdovce dolů si zpívá. Je houževnatá, nebojácná a lyže ji baví. A to ještě více, když může sjíždět společně s kamarádem D. :) Fíla má rád rychlost, sjíždí si svahy dle svého rychlého tempa, ale naštestí začal dbát i na techniku a pěkně vykresluje oblouky. Vydrží na svahu klidně celý den. 


Měli jsme letos obrovské štěstí na počasí - slunce svítilo každý den, obloha azuro a jen v sobotu se přehnalo pár nepříjemných sněhových přeháněk. V úterý se nám ani nechtělo domů, protože takové hory jsme už dlouho nezažili. A navíc ta viditelnost - něco pro mou kopečkovou duši. 


  
A závěrečné odpoledne jsme věnovali výšlapu na horu Žalý k rozhledně a útulné horské resturaci (svařáček, kafíčko, polívčička, rozpálená pec...). Ovšem nejlepší tečkou za celým krkonošským pobytem byl dvoukilometrový sjezd na saních, pekáčích a kluzácích po sáňkařské dráze přímo od rozhledny. Kdy naposledy jsem zažila takový adrenalin a nekonečný smích, už si ani nepamatuju. To prostě nemělo chybu! A myslím, že mi všichni účastníci dají za pravdu - děti byly nadšené a my dospěláci se vyblbli jako malí, že Luci? ;)
Bylo to krásné, bylo to veselé a nějak brzy to skončilo! Tak zase za rok, přátelé!

1 komentář:

Velmi ráda si přečtu vaše komentáře. Děkuji :)