středa 10. ledna 2018

Předvolební II.

Připadá mi (a asi nejenom mně), že teď dlouhodobě žijeme v předvolební, volební a povolební době. To se to tak sešlo...
A protože podzimní volby do Poslanecké sněmovny rozhodně nedopadly podle mých představ, vkládám naděje, i když pravděpodobně marné, do nadcházejících prezidentských voleb. 


Půjdu k prvnímu kolu prezidentských voleb, to je jasné.
A nebudu volit stávajícího prezidenta Miloše Zemana

Nesplňuje moje představy hlavy demokratické České republiky. 

Je vulgární - jeho projev a slovní zásoba neodpovídají projevu prezidenta. 
Je zmatený - jeho složité větné konstrukce, na nichž si tak zakládá, podle mě již zcela postrádají hlavu a patu. V důležitých projevech zmiňuje zcela nepatřičná témata. 


Je arogantní - jeho netolerantní názory a projevy mi nahánějí husí kůži. 
Je mocenský - jde mu o udržení sebe sama a jeho týmu v nejvyšších patrech politiky. Udržuje si na pozici kancléře muže bez bezpečnostní prověrky.Je nedemokratický - Ústavu ČR si vykládá "tvořivým" způsobem, nerespektuje, byť krátkou, tradici demokratické republiky. Jeho změny ale nedevedou k lepšímu.
Je zaujatý - evidentně straní pouze takové politické straně, která mu může přinést užitek, zvýhodňuje trestně stíhaného (byť dočasně je stíhání pozastaven) předsedu strany. 


Je zaměřený na Východ - jeho orientace zahraniční politiky je mi zcela proti srsti, Rusko a Čína pro mě nee.


Je fyzicky nezpůsobilý - bohužel nemůže fyzicky zvládnout funkci prezidenta, aby na něj čekala před focením půlka politického světa, dokud neujede ve vozítku 200 metrů, je podle mě ostudné. Aby se klátil u řečnického pultíků při důležitých projevech, je směšné. Aby nemohl udělat pár kroků k osobnostem, které vyznamenává řády, je nedůstojné. 


Je hulvátský - jeho pantátovský, lidový až hospodský projev mi prostě nejde dohromady s vysoce prestižní rolí prezidenta. Uráží mě, když na premiéra ukazuje holí jako na psa.


Prostě si ho nemůžu vážit. A vím, že bych si prezidenta vážit měla a chtěla. Proto půjdu k volbám a ze všech kandidátů budu volit profesora Jiřího Drahoše. Doufám, že moje volba bude k něčemu.

 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Velmi ráda si přečtu vaše komentáře. Děkuji :)