úterý 11. července 2017

V Krumlově - den 5.


Pátý den nás budí déšť. Je to vlastně příjemné ležet v posteli, poslouchat bubnující kapky a vědět, že máme dovolenou a vlastně nic a nikam nemusíme. Jaký si to uděláme, takový to budeme mít.

Ale plán je jasný - výlet na kolách. Jenže když ani v 11 nepřestávalo intenzivně pršet, svlékli jsme přilby a obsah cyklistických brašen přebalili do batohů. 

Pojedeme směr Krumlov a uvidíme. Přece jenom - být na jihu Čech a nevidět Krumlov? Počasí se, jen co jsme zaparkovali, zcela otočilo. Přestalo pršet, nebe se vyjasnilo, slunce začalo pražit. Deštníky jsme už nechali v autě.


Krumlovem jsme kdysi s mužem projížděli na kolách míříce z Budějovic do Novohradských hor, prochodili pěšky (já s outěžkem), proplouvali už s dvouletým Fílou na raftu po Vltavě, a tak jsme ho napočtvrté chtěli ukázat i dětem.


Jenže Krumlov je už tak přeplněný... v ulicích, na zámku a hlavně na řece. Jedna kanoe za druhou, jeden raft za druhým... Na šlajsny se čekala fronta. Hospody plné, kavárny jakbysmet. 


My jsme si udělali klidný den - pomalou procházku celým městem i areálem zámku, dobrý oběd, trdlo, kávičku. Ale z davů lidí jsme byli unavení, jako bychom najeli padesátku... 


Tak, Krumlove, zase někdy...

Žádné komentáře:

Okomentovat

Velmi ráda si přečtu vaše komentáře. Děkuji :)