pátek 7. července 2017

Na stezce - den 2.

Den druhý byl Nelinčin. Vybrala si, jak jinak, Království lesa. Čekala asi krále a princezny, ale myslím, že zklamaná rozhodně nebyla...

Od chaty Lanovka jsme se nechali vyvést čtyřsedačkovou lanovkou na Kramolín. Tam je od roku 2012 v provozu Stezka korunami stromů. (Tento týden byla dokonce otevřena nová stezka v Janských Lázních v Krkonoších).

Vstupenky je možné zakoupit již dole u pokladny u lanovky, nemusíte pak stát frontu nahoře. Ke Stezce jezdí také autobus, možné je ale vyjít kopec i pěšky.
Koupili jsme si kombinovanou rodinnou vstupenku též do Království lesa (750 Kč se slevovou Lipno kartou; 960 Kč bez Lipno karty).


Stezka korunami stromů na Lipně byla v republice první, je 675 metrů dlouhá a vyhlídková věž 40 metrů vysoká. Do výšky stoupáte po nakloněné rovině (vhodné i pro kočáky), postupně vystoupáte až nad koruny stromů smíšeného lesa.


Po cestě je řada poučných zastávek, ale i taková "adrenalinová" místečka - chůze po lávkách, provazech, listech...  A dolů můžete buď sejít opět po svých, nebo se svézt suchým tobogánem - nejdelším v České republice (52 metrů). Je pro děti od 6 let, takže Neli to dosti oplakala, Filda touhu svézt se naopak vůbec neprojevil.


Z vyhlídkové věže je opravdu překrásný výhled na Lipno, na Šumavu, na Novohradské hory. Měli jsme štěstí, viditelnost byla opravdu úžasná. Nahoře ale silně foukalo, takže jsme byli rádi za bundy a čepice, které jsme nesli s sebou. Pohled dolů k vchodu do stezky: 


Na stezce jsme pobyli asi 2,5 hodiny. Nebylo kam spěchat. Ale je to atraktivní turistické lákadlo - všude bylo spousta lidí, místy mi připadalo, že se musíme až prodírat. Lidí bylo plno i dole - u občerstvení (s cenami opravdu vysokými), u suvenýrů, na malém hřišťátku...

Království lesa je nedaleko stezky. Jde o rozlehlý zážitkový park s mnoha atrakcemi nejen pro děti. Strávili jsme tu přes tři hodiny, odcházeli jsme až po 18. hodině a myslím, že děti stále neměly dost. Báječný je především velký dřevěný hrad s několika patry a věžemi spojenými lanovými mosty. Prolézačka, která unese v pohodě i dospěláky (vyzkoušeno na vlastní kůži) a kterou lze prolézat nejrůznějšími směry. Děti byly zaujaté především na lanovém centru, které jsem si také vyzkoušela - pěkná makačka... Obdivovala jsem, jakou mají sílu a jak jsou mrštné.A největší zábavou pak bylo skákání na veliké trampolíně a jízda na lanové houpačce. 


Dřevěné prolézačky, lanovky, domky, houpačky, provazované sestavy, pískoviště i klouzačky jsou opravdu citlivě zasazeny do lesa. Stromy jsou součástí všech atrakcí, pod atrakcemi je kůra, na řadě míst jsou informační tabule o životě v lese... 

Opravdu povedené veliké hřiště pro děti všeho věku, ale i pro dospěláky, kteří nikam nespěchají a s dětmi si to sem přišli užít.

Jen příště s sebou více jídla a svačinek. Ceny jsou tu opravdu dosti přemrštěné, takže "domů" jsme se vraceli nejen dosti unavení (i když lanovkou opět dolů), ale i dosti hladoví. 

2 komentáře:

  1. Ali, tech sest let u toho toboganu nejak kontrolovali? Nebo se tam vyssi dite da "propasovat"?

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Takhle přesně jsem to nesledovala, protože jednak jsme neměli koupené lístky (kupují se dole u pokladny, kde byla šílená fronta), jednak Filda neměl o tobogán zájem a Nelinku bych do toho určitě nepustila, i kdyby se propasovala :) a jednak i nahoře u klouzačky byla další šílená fronta. Každopádně se jezdí na speciálních podložkách a obsluha pustí vždy jen jednoho pasažéra (dítě nesmí sedět na klíně dospěláka). Takže bohužel odpověď nevím :)

      Vymazat

Velmi ráda si přečtu vaše komentáře. Děkuji :)