pátek 11. března 2016

Byli jsme v kině

Do kina chodíme opravdu málo. Kde jsou ty časy, kdy jsme jako členové Filmového klubu chodili na filmový trhák do pražské Městské knihovny každé úterý... Měla jsem několik let úžasný přehled o světové kinematografii. 

Od doby, kdy jsme se stali rodiči, jsme návštěvu kina radikálně omezili - raději se podíváme na nějaký film z pohodlí domova. 

Ale tentokrát jsem škemrala a prosila, že tohle prostě v kině vidět musím!

Mám ráda Leonarda a moc dobře vím, že už to dávno není jen ten hezounek z Titaniku. Stále se na něj dobře kouká a stále se dá obdivovat jeho herecký um. 
Film Revenant - Zmrtvýchvstání jsme zhlédli ještě před předáváním Oskarů, takže teprve minulý týden mi spadl kámen z srdce. 


Fenomenální je ve filmu hlavně kamera - záběry na detaily, ale hlavně na krásné přírodní scenérie... někdy máte pocit, že chcete kameru předběhnout, vidět víc a rychleji, než vám kameraman (resp. režisér) dovolí. 
Také zvuk i hudba jsou působivé, strhující.  
A herecké výkony Leonarda a Toma Hardyho jsou fakt vynikající. 

Jen jsem trošku měla problém s příběhem. Ano, je to prý podle skutečné události, ale přesto se nemůžu ubránit dojmu, že Hollywood má jasně dané šablony, jimž není radno se vymykat... Aneb kde já už jsem to viděla?

- nenápadné schovávání se před pronásledovateli pod skalním převisem (že by třeba Vinnetou?)
- snové vzpomínky na milovanou ženu (že by třeba Gladiátor?)
- hrdinu, kterého přírodní živly ani horda nepřátel prostě nepokoří (že by třeba Patriot?)
- závěrečný souboj na život a na smrt mezi hlavními hrdiny, který vypadá tak vyrovně, ačkoli jeden z hrdinů je dobře najedený, odpočatý, nevymrzlý a druhý nejedl nic pořádného možná měsíc, koupal se v medvědím kožichu v ledové řece a spal v koňském těle, aby nezmrznul (že by spousta amerických filmů?)

Ale na mé kritické oko nehleďte a běžte do kina!
Je to napínavé, mrazivé, syrové. 
A je to zážitek!
A my s mužem si ho náramně užili.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Velmi ráda si přečtu vaše komentáře. Děkuji :)